2.Všelibický H.C. Motoskijjöring

18.2.2006

 

       
                 
 

Dne 18.2.2006 se na Všelibickém motostadionu (rozuměj louce) konal II. ročník HC Motoskijöringu.

Samotnému závodnímu dni předcházely přípravné práce na trati. Za pomoc s budováním a údržbou trati (před i během závodu) děkujeme panu J.Štěpánovi a jeho mocné technice. Trať byla velice náročná, bylo na první pohled vidět, že s projektem trati si autoři (Kopeček a Hajdulák) vyhráli a že konzultace v HC putice, které se občas protáhly do časných ranních hodin se vyplatily. Jury tvořili především časoměřiči (Břitva, Kvirda a Psycho), nad správností výsledků bděl sám pan Milhaus (jako vždy člověk na svém místě). Ostatní členové našeho clupu nezaháleli a podíleli se na bezchybném průběhu závodního dne, například Olda, Stoupa, Buřt, Janča a Zůza si vzali pod křídlo občerstvovací zařízení pro diváky a závodníky s pracovním názvem - "Stánek u teplého Buřta".

Jediným narušitelem naší akce bylo pěkné počasí , které zapříčinilo pozvolnou přeměnu sněhové dráhy v bahnitou. Většina závodníků se ale pěkného počasí nezalekla a vydržela bojovat až do konce.
Závodní klání bylo vypsáno pro dvě klasické motoskijöringové třídy, a to do 125 ccm (+ ČZ) a OPEN (nad 125 ccm, vyjma ČZ). Mezi tyto dvě kategorie se ještě vklínila třída do 50 ccm (+ Junior do 80 ccm).

Na nezájem závodníků jsme si rozhodně nemohli stěžovat. Ve třídě 125 bylo 7 přihlášených dvojic a ve třídě OPEN 15 dvojic. Třída 125 měla dvě rozjížďky, na základě jejich výsledků se rozhodlo o vítězi této třídy. Třída OPEN byla rozdělena na 4 skupiny, každá skupina jela opět dvě rozjížďky. Nejúspěšnější dvojice z jednotlivých skupin se probojovaly do finálové rozjížďky, kde mohl startovat i nejlepší pár ze třídy 125. Ve třídě do 50 ccm startovalo 10 motocyklů a dva juniorské 80 ccm. I tato kubatura byla rozdělena do dvou skupin, obě skupiny jely dvě rozjížďky, z nichž opět nejlepší skupiny postoupily do finálové rozjížďky.

Počasí nám ukázalo svou nepřízeň i v odpoledních finálových rozjížďkách , kdy ze slunečného (tání zapříčiňujícího) se změnilo v deštivé. Ale i tak se závodní den ukončil ve velké pohodě vyhlášením výsledků, které Vám nabízíme zde :

                 
Kategorie OPEN
Umístění Start. číslo Jméno jezdce Jméno lyžaře
1. místo 15 Šefr René Šefr René ml.
2. místo 92 Koštein Kasal
3. místo 113 Pabiška Radek Fajstaur
4. místo 14 Lukeš Tomáš Novotný Radek
5. místo 5 Šefr Jan Šefr Jakub
                 
Kategorie 125 ccm
Umístění Start. číslo Jméno jezdce Jméno lyžaře
1. místo 2 Bobek Jiří Badalec Pavel
2. místo 3 Sichrovský Vašátko
3. místo 51 Sichrovský ml. Nouzák
4. místo 4 Szilagiy Mařan
5. místo 104 Jedlička Mareš
                 
Kategorie 50 ccm
Umístění Start. číslo Jméno jezdce
1. místo 22 Franců Jaroslav
2. místo 41 Procházka Pavel
3. místo 9 Bobek Jiří ml.
4. místo 99 Váňa Daniel, H.C.
5. místo 46 Husák Milan

Definitivní tečku za sportovním kláním jsme tradičně udělali v HC putice , kde nebyl problém se řádně opojit nejen radostí z dobrého výkonu, ale z moků jenž nám ochotný barman Olda připravil.

Jako poslední musím zmínit, pochválit a poděkovat za podporu Pivovaru Klášter a všem našim "Klášterským přátelům" za pomoc.

     
   
- Šampón
WebZdarma.cz